Emrehan MUTLU

Bağdat Caddesi Psikolog

Bağdat Caddesi psikolog, pedagog, psikiyatrist gibi çeşitli ruh sağlığı çalışanlarınca zenginleşmiş popüler bir bölgedir. Sadece ruh sağlığı çalışanı değil; seçkin doktorlar, fizyoterapistler, diyetisyenler de yine bu bölgede yer almaktadırlar. En kalabalık semtlerimizden olan Taksimde taksim escort bayan bulmak ve bulusmak artık çok kolay. Bağdat Caddesi psikolog arayışı sadece civar semtlerden değil Avrupa Yakası’ndan da tercih edilmektedir.

Bir psikolog arayışı içine giren danışanlar, çoğu zaman seçeceği psikolog konusunda bir hayli kararsız kalması terapi sürecini çok yoğun bir şekilde aksatmaktadır. Bunu ben bazen film seçmek için bir hayli süre harcadıktan sonra filmi izleyecek enerjinin kalmaması gibi bir benzetmeyle açıklayabilirim. Peki psikolog nasıl seçilmeli? Her psikolog her danışanı kabul eder mi? Biraz bunun ayrıntısını sizlerle paylaşacağım.

Sadece bireysel danışmanlıklar değil, Bağdat Caddesi’nde psikolog arayışı içine giren ebeveynler de olmaktadır. Ebeveynler çocuk psikoloğu, aile danışmanı, oyun terapisti gibi meslek gruplarına rağbet göstermektedirler.

Psikoloğumu nasıl seçmeliyim?

Öncelikle psikologların da tıpkı diğer meslekler gibi uzmanlık alanları olduklarını bilmek gerekmektedir. En geniş kapsamla bakıldığında bireysel terapistler, çift terapistleri olarak ayrılabilirler. Bazı psikologlar iki alanda da eğitimlerini tamamlayıp iki alanda da danışan almaktadırlar. Ya da bir alanın verdiği uzmanlığı diğer alanda kullanabilirler. Örneğin aile danışmanı olan bir psikolog, çocuk-ergen terapisi sırasında aileye bir takım danışmanlıklar vererek aile içi rolleri düzenleyerek aile danışmanlığının tekniklerinden yardım alır.

Bir film seçmek ve psikolog seçmek arası benzetme yapmışken bir film sahnesiyle desteklemek istedim.

Bağdat Caddesi Psikolog Emrehan Mutlu

Suadiye Mah. Bağdat Cad. No 401 daire:8

Otantik Psikoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
WhatsApp'ı Aç
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhabalar, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?